"Önemli olan takımın Başarısı ''

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

"Önemli olan takımın Başarısı ''

Mesaj tarafından Dj_Cengiz_06 Bir Salı Eyl. 02, 2008 3:37 pm

"Önemli olan tak?m?n ba?ar?s?''

Fenerbahçemizin milli futbolcusu Semih ?entürk, birçok golünü ilk 11'de ba?lad??? maçlarda att???n? belirterek, ''Üzerime yap??an ?u 'Semih ilk onbir ba?larsa ba?ar?l? olamaz. Golünü oyuna sonradan girdi?i maçlarda atar' dü?üncesinin silinmesi gerekiyor'' dedi.

Fenerbahçe Kulübümüzün ayl?k resmi dergisinin eylül say?s?na röportaj veren Semih, maç içinde her zaman gol atabilece?ini belirterek, ''Oyunun 1. dakikas?ndan, 90. dakikas?na kadar gol atabilirsiniz. Ben de oynad???m maçlarda goller att?m ve geçen sene ligi gol kral? olarak bitirdim. Bu durum elbette hem benim ad?ma, hem Fenerbahçe ad?na gurur verici. Ba?ar?l? oldu?umu dü?ünüyorum'' diye konu?tu.

Golcü futbolcumuz, ''Türkiye Ligi'nin gol kral?s?n. Euro 2008 'de milli tak?m formas? alt?nda en çok gol atan oyuncu da sensin. Bir Avrupa maç?nda 4 gol birden atabiliyorsun, ancak zaman geliyor hala Fenerbahçe'de yedek bekliyorsun, oyuna sonradan giriyorsun veya kadroda bir de?i?iklik olunca tak?mdan kesilen ilk oyuncu yine sen oluyorsun. Bu duruma hiç isyan etmiyor musun?'' ?eklindeki soruyu ?öyle yan?tlad?:

''Evet, benim futbol kariyerimde böyle ilginç bir durum var. Ba?ar?l?y?m, goller at?yorum, ama yine de yede?im. Elbette hiçbir futbolcu yedek kalmak istemez. Sürekli oynamak ister. Tabii ki ben de insan?m, etten kemiktenim ve benim de duygular?m var. 'Hiç üzülmüyorum' dersem yalan olur, ancak ben, bir futbolcunun yedek de kalsa, ortaya koydu?u rekabet gücüyle tak?m?na faydal? olabilece?ine inan?yorum. Ba?ar?l? olmama ra?men yedek kalabiliyorsam, bu, benim yerime oynayan oyuncunun benden daha ba?ar?l? olmak zorunda bulunmas? demektir. Bunun için çabalamal? ve tak?ma katk? sa?lamal?d?r. Yani yedek kulübesinde de beklesem, tak?ma faydam dokunuyordur. Benim içeride veya d??ar?da olmam önemli de?il. Önemli olan tak?m?m?n, Fenerbahçe'nin ba?ar?s?d?r.''

-''?LER?DE AVRUPA'DA ?Y? B?R KULÜPTE OYNAMAK ?STER?M''-

Semih ?entürk, Avrupa kulüplerinden daha iyi ?artlarda bir teklif geldi?i zaman bunu de?erlendirece?ini, ancak ilk tercihinin her zaman için Fenerbahçe olaca??n? söyledi. ''?leride Avrupa?da iyi bir kulüpte futbol ya?ant?m? sürdürmek isterim'' diyen Semih, ''Ancak ben Fenerbahçe'den gitti?im zaman, bu durumdan Fenerbahçe de kazançl? ç?kmal?. Bonservis bedeli olarak Fenerbahçe'ye bir ?eyler kazand?rmal?y?m. Zaman? geldi?inde Avrupa'ya transferimin, tüm taraflar?n oluru ve ç?kar? do?rultusunda gerçekle?ece?ini dü?ünüyorum'' dedi.

Tak?m?n ba??na Luis Aragones'in gelmesiyle antrenman programlar?nda ve say?s?nda de?i?iklikler oldu?unu ifade eden Semih, ?unlar? kaydetti:

''Buradan ?u yak?nmay? da yapabilirim; futbolcular olarak eskisine oranla daha az izin yap?yoruz. Daha s?k ve a??r antrenmanlar yap?yoruz. Temmuz ay?ndan bu yana tak?m yakla??k 2 ayd?r çal???yor. Bu süre içinde toplasan?z 5 gün izin yap?lmam??t?r. Milli oyuncular olarak biz de sezon bitir bitmez milli tak?m kamp?na kat?ld?k ve bu arada hiç dinlenemedik. ?ampiyona sonras? k?sa bir tatilimiz oldu, sonra tak?m?n kamp?na kat?ld?k. Belki bu beni biraz zorluyor.''

Semih, ligde geçen sezon ?ampiyon olamad?klar?n? hat?rlatarak, ''Bu y?l bu hatam?z? düzeltece?iz. ?ampiyonlu?un en büyük favorisi biziz ve ipi biz gö?üsleyece?iz. Taraftar?m?zdan iste?imiz, her zaman oldu?u gibi bize güvensinler ve bizi desteklesinler. Biz onlar için mücadele ediyoruz. Sonuç ne olursa olsun, özellikle geçen y?lki Avrupa maçlar?nda oldu?u gibi, bize desteklerini hep sürdürsünler'' dedi.

Kaynak: AA
Dj_Cengiz_06

Erkek
İş/Hobiler : Forumları Gezmek :D:D:D
Ruh Haliniz :
Hangi Takımlısızı :
Tecrübe Puanı : 0

Kullanıcı profilini gör

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics